Výber správneho kufra

Je teda jasné, že výber cestovnej batožiny nie je jednoduchá záležitosť. Treba prihliadať na množstvo faktorov, nie len na vzhľad kufra alebo cestovnej tašky. Aký druh cestovnej tašky alebo cestovného kufra je teda vhodný pred konkrétnou cestou? Pre lepšie zorientovanie si prečítajte zopár modelových situácií, ktoré by mohli napomôcť k správnemu rozhodnutiu.

Rodinná dovolenka

Cestovný kufor

Predstavme si typický pobyt rodinky s malými deťmi pri mori. Na dovolenku sa vybrali do Bulharska a rozhodli sa cestovať letecky. Strava a ubytovanie sú samozrejme vopred zabezpečené.

V tomto prípade za najvhodnejšie zvolenú batožinu možno považovať veľký cestovný kufor, do ktorého sa zbalia všetci členovia rodiny. Ešte vhodnejšou alternatívou je cestovný kufor s kolieskami, ktorý je veľmi vhodný na manipuláciu. Pri ceste na letisko a z letiska s ním nebudú veľké problémy. Navyše sa rodina vyhne nepríjemnostiam s viacerými cestovnými taškami a ich manipuláciou. Nie je jednoduché držať v ruke niekoľko kusov batožiny a pri tom ešte varovať deti, prípadne utekať za nimi po letiskovej hale.

Čo má teda mať tento veľký cestovný kufor pre celú rodinu? Už spomínané kolieska sú určite vhodné, najmä čo sa týka manipulácie. Určite je oveľa jednoduchšie ťahať kufor za sebou, ako vláčiť ťažkú batožinu v rukách. Cestovné kufre na kolieskach sa veľmi jednoducho a pohodlne dajú uchopiť za madlo. Preto je najvhodnejšie, ak je madlo na takýchto väčších kufroch výsuvné. Ak nie je batožina príliš ťažká, stačí ak je bočné aj horné madlo plastové. V prípade nadrozmernej batožiny je však najvhodnejšie kovové madlo odolné voči zlomeniu. Na zahodenie nie sú ani vnútorné popruhy kufra. Tie bránia batožine v pohybe a predchádza sa tak jej poškodeniu. Ak cestujeme mimo Európy, vhodný je aj TSA zámok. Vyžaduje sa najmä pri letoch do USA, kde pracovníci letiskovej bezpečnostnej služby majú právo nazrieť do Vašej batožiny. Ak máte zámok TSA, predídete poškodeniu kufra. Pracovníci tejto bezpečnostej služby si totiž kufor otvoria vlastným univerzálnym kľúčom.
Chystáte sa na dovolenku? Vyberte si zo širokej ponuky cestovných kufrov v nákupnej galérii mall.sk »

Akčná dovolenka

Cestovná taška pre akčnú dovolenku

Partia mladých ľudí sa vyberie letecky na predĺžený víkend do európskej metropoly. Ubytovanie rezervované nemajú, počítajú s hostelom na mieste.

Pokiaľ ide o tento typ dovolenky, jej účastníci určite uvítajú aj úsporu nákladov. A na čom sa dá jednoducho ušetriť? Na poplatkoch za batožinu v lietadle. Ak si teda na túto dovolenku zbalíte len menšiu cestovnú tašku alebo palubný kufor, za letenku dokážete ušetriť desiatky eur. Takáto príručná batožina musí mať u väčšiny leteckých spoločností rozmery 55 x 40 x 20 cm (výška, šírka, hĺbka) a jej hmotnosť má byť maximálne 10 kg. Tento údaj sa však môže líšiť podľa ponúk jednotlivých aerolínií. Na pár dní takáto malá batožina určite postačí. Jej výhodou je aj jednoduchá manipulácia. Pri hľadaní vhodného ubytovania je potrebné presúvať sa z miesta na miesto často aj peši, prípadne metrom alebo mestskou dopravou. Malá cestovná taška alebo cestovný kufor tak nebude nežiaducou prekážkou.

Dokonca sú na trhu aj kufre a tašky vyrábané z extra ľahkých materiálov. Malé cestovné tašky na kolieskach vyrobené navyše z ľahkých materiálov sú v tomto prípade najlepším riešením.
Vyberte si cestovnú tašku v nákupnej galérii mall.sk »

Detské tábory

Detská cestovná taška

Máte športovo alebo umelecky nadané dieťa? Dnes už nie sú výnimočné rôzne sústredenia a tábory nadaných detí, a to dokonca aj v zahraničí. Dbajte, aby veci Vašej ratolesti boli v bezpečí. V tomto prípade je nenahraditeľné uzamykanie batožiny. Cestovná taška alebo cestovný kufor so zámkom zabezpečí veci Vášho dieťaťa pred krádežou. Okrem toho – svoj chrbát deti nevyhrali v lotérii. Vo vývoji naň treba dávať pozor. Aby sa dieťa nekrivilo pri záťaži je treba dohliadnuť, aby už samotná cestovná taška nebola ťažká. Stačí, že je ťažký jej obsah. Pre dieťa teda zvoľte ľahkú menšiu cestovnú tašku so zámkom, ktorú je možné upevniť na ramene popruhom.
 

Festivaly, víkendové akcie

Taška na rameno

Uznajte, že na hudobnom festivale by ste s cestovným kufrom na kolieskach vyzerali celkom vtipne. A rovnako aj na pobyte v prírode. Cestovný kufor s kolieskami je totiž najvhodnejší pri predpoklade, že ho budeme mať ako ťahať. A trávnatý terén či hory, nie sú tým správnym miestom. Preto si na podobné akcie určite vyberte cestovné tašky, ktoré je možné nosiť pohodlne v rukách alebo na ramene.
Cestovné tašky za príjemné ceny v nákupnej galérii mall.sk »

Obchody a služobné cesty

Kufrík na obchodné cesty

Pri tomto type cesty je predpoklad, že si zabalíte menšie množstvo odevov a sústredíte sa skôr na pracovné pomôcky a elektroniku. Preto je na služobnú cestu najvhodnejší menší kufor, ktorý by mal mať priehradku na topánky. Dôležitá je najmä preto, aby topánky neušpinili či nepoškodili pracovný odev (sako, kostým) uložený v kufri. Potrebná je aj priehradka na dokumenty. Určite ich nenecháte len tak sa povaľovať po kufri. Notebook prevážajte v taške na notebooky. Ak by ste uprednostnili radšej jeho uskladnenie v kufri, vyberte si kufor z pevného materiálu.
Kvalitné cestovné kufríky nájdete v nákupnej galérii mall.sk »

 
 
 
 
 
 
 
 
Čo ďalej?

   vytvoril © 2015 weblok.sk